Fotomontáž cez Photoshop

Odreagovanie v Photoshope od každodennej rutiny. Zdrojové fotky a ich časti sú z vlastnej zbierky fotografií. Galéria obsahuje pomenej starších a jednoduchých fotomontáží. Momentálne sa venujem skôr 3D grafike , tvorbe artov a fotorealistických renderov v programe Blender.
11
Nezvaný hosťVortexApokalypsaÚtok na BratislavuHorúca naháňačkaTajomný lesTornádoMagický momentVeštecká guľaNočná kyticaSmrtka

kobylka ufo vesmír predátor scifiNezvaný hosť [ 07/2012 ] Makro záber Kobylky zelenej (Tettigonia viridissima), ktorá navštívila náš balkón. Kobylka mala na dĺžku až 6 cm a odfotografovaná bola v zaváracom pohári - čím došlo k istej optickej deformácii. Dve nožičky boli domontované z inej fotografie kvôli lepšej ostrosti. Prostredie je z lúky v Zázrivej. U.F.O. je zhotovené z vyhliadkovej veže na bratislavskom Novom moste.
tunel vlny adrenalín windsurf morská penaVortex [ 06/2012 ] Fotomontáž zhotovená z troch fotografií. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o záber veľkých morských vĺn. V skutočnosti bol záber zhotovený na pláži, z malej výšky a blízkosti. Pracovný súbor mal cez 40 vrstiev - prevažne morskej peny a kvapiek.
oblaky meteorit armagedon koniec sveta Apokalypsa [ 06/2012 ] Kolorovaná fotografia oblakov cez okno Boeingu z výšky 10 000 metrov nad morom. Jedna kométa je zložená z približne 30-tich vrstiev. Tá bola následne skopírovaná. Muž v popredí bol odfotený na zimnom štadióne.
bratislavský hrad vojna vrtuľník požiar oheňÚtok na Bratislavu [ 08/2011 ] Montáž horiaceho bratislavského hradu. Fotografia bola zhotovená z vyhliadky UFO Watch na Novom moste. Dvořákovo nábrežie je vyretušované a rieka Dunaj má podstatne vyššiu hladinu. Kľúčový prvok je prepadová helikoptéra Mi-24, ktorú som odfotografoval na letisku Sliač. V Afganistane počas vojny mali tieto stroje prezývku Satanov koráb. Od roku 2011 sú tieto vrtuľníky vyradené zo vzdušných síl SR.
polícia naháňačka prenasledovanie utečenec útekHorúca naháňačka [ 04/2012 ] Montáž poskladaná z 4 rôznych fotografií. Základ tvorí fotka policajnej motorky na moste SNP počas bratislavského maratónu. Vpredu je hokejista Spartaka Moskva, ktorý trénoval pred zimným štadiónom. V pozadí je domontovaný bojový vrtulník Mi-24 a dve ďalšie policajné autá.
slimák les strom horor ulitaTajomný les [ 09/2010 ] Grafická montáž obrieho slimáka. Fotografia bola zhotovená v Šútovskej doline smerom na Šútovský vodopád .
stíhačka bratislava chlapec vyhliadka hlukTornádo [ 08/2011 ] Hlavná fotografia zhotovená z vyhliadkovej veže UFO Watch v Bratislave. Celá ľavá časť bola dokreslená, nakoľko sa na zábere nachádzal ochranný plot a návštevníci. V pozadí je domontovaný národný park Veľká Fatra a napravo je nemecký dvojmiestny stíhací bombardér Tornado PA-200 IDS. Fotka vznikla na medzinárodnom leteckom dni SIAF 2011, keď bolo lietadlo odparkované na letisku Sliač. Podvozok musel byť vyretušovaný. Oheň a horúci vzduch z motorov bol vytvorený podľa predlohy. Momentka chlapca bola zhotovená tiež na leteckom dni. Tu nájdeš pôvodnú fotografiu .
nextgen zemeguľa magický svetlo slnkoMagický moment [ 11/2011 ] Fotka chlapca z fotoreportáže na výstave NextGen Expo. Na fotografii je domontovaná svietiaca zemeguľa a v pozadí večerná panoráma z gréckeho ostrova Kréta.
vianoce kopec sneh guľa skloVeštecká guľa [ 12/2013 ] Fotografia z Prameňa pod Klapmi upravená do vianočnej verzie. Sklenená guľa so snehom sa skladá asi z 30-tich vrstiev. Na sneh i obrázok bol aplikovaný radial blur filter.
kvet kytica Ľalia lalie zuzanaNočná kytica [ 09/2012 ] Kytica z Ľalií bola odfotografovaná v interiéry počas denného svetla s teleobjektívom Sigma 70-200 za pomoci externého blesku. Obrázok bol následne graficky a farebne upravený tak, aby pôsobil, že bol zhotovený v nočných hodinách. Finálne PSD obsahuje cez 40 vrstiev so svetelnými efektami. Kvety ľalií sa používali ako dekoračný motív už v starom Egypte, ako aj na Kréte a v Mykénach. Ľalia je tiež symbolom rytierstva a skautingu. Z tohto kvetu vzniklo aj ženské krstné meno Zuzana (z hebrejského pôvodu Šóšanna).
havária nehoda smrť smrtka búračkaSmrtka [ 03/2012 ] Fotografia vznikla v podzemnom parkovisku obchodného domu Polus City Center. Jednalo sa o typickú fotografiu čakajúcu na vymazanie z disku. Nakoniec sa dočkala tejto fotomontáže. Na obrázku je domontované strieborné auto, ktorému som deformoval karosériu a rozbil čelné sklo. Niektoré odlesky na fotografii vznikli pri fotení cez špinavé čelné sklo, iné museli byť dokreslené v Photoshope. ISO400, F2.8, 1/15 s.
Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM